چگونه پرندگان و سایر موجودات پرنده می توانند از یک باغ سود ببرند

بذرها کاشته می شوند ، آبیاری می شوند ، با نور خورشید شسته می شوند ، در هنگام رعد و برق و طوفان با الکترون شارژ می شوند و تا بلوغ پرورش می یابند. ما به عنوان انسان کاملاً به این روند وابسته هستیم. اما گرده افشان ها نیز همین کار را می کنند. آن بازیگران سخت کوش در این عمل متعادل سازی اکولوژیکی 24/7 در باغ های ما فعال هستند.

پرندگان ، زنبورها ، پروانه ها ، شب پره ها ، خفاش ها ، سوسک ها ، مورچه ها و بله ، حتی مگس های فرومایه نیز وظایف مفید مهمی را برای انجام در باغ دارند. گلها ، میوه ها و سبزیجات سیستم های زیبایی را برای جذب حامل ها و اتصال و توزیع گرده آنها برای بقای مطلوب گونه ها در نظر گرفته اند.

باغ شما برای یک پرنده ، حشره یا خفاش کلان شهری است که مملو از علائم نئون و بیلبوردهای تبلیغاتی کالاهای خود است. تابلوهای نئون و تابلوهای تبلیغاتی گلبرگ های گل هستند. آنها با استفاده از رنگ ، از جمله مارکرهای ماوراlet بنفش ، عطر ، شکل و اندازه ، توجه را به خود جلب می کنند. آخرین پاداش برای حمل و کراسولا نقل شهد شیرین و مقوی گل است. پایه این علامت ساقه گل است که به گونه ای طراحی شده است که گل را آنقدر بالا نگه دارد که به راحتی دیده شود. این باعث می شود قبل از اینکه فرصتی برای بارور شدن پیدا کند ، توسط ترافیک حشرات و حشرات روی زمین لگدمال نخواهد شد.

یک زنبور عسل علامت شهد ماوراio بنفش را دیده است و راهی به هدف خود می زند. موهای شکم زنبورهای عسل به دلیل مسواک زدن شاخک ، قسمت نر گیاه که پودر کود دهنده تولید می کند ، به شما کمک می کنند تا گرده را حفظ کند. زنبورها همچنین “کیسه های زین” و “سبد” را روی پاها و اعضای بدن خود دارند تا گرده ها را به گل بعدی منتقل کنند. هنگامی که گرده بر روی کلاله چسبناک (قسمت ماده ماده گیاه) مسواک زده می شود ، از لوله کلاله به سمت تخمدان و تخمک های پایه گل می رود. در آنجا هر تخمک به یک دانه گل بارور شده جدید تبدیل می شود. و این نهایت پاداش گل است!

تکامل علاوه بر این گیاهان را اصلاح کرده است تا لوله شهد درست اندازه مناسب را فراهم کند تا زبان دقیق مخلوط اندازه را در خود جای دهد. به عنوان مثال ، پروانه ها برای تغذیه معلق می شوند ، بنابراین به گل صاف با لوله ای عمیق نیاز دارند تا با طول زبان پروانه مطابقت داشته باشد. این گل به منظور دیده شدن در نور ماه سفید یا بسیار سبک خواهد بود و یافتن آن در تاریکی شب به شدت معطر خواهد بود.

خفاش ها شب نیز کار می کنند. آن دسته از گلهایی که پس از غروب آفتاب باز می شوند و بسیار معطر ، بزرگ ، نمایشی و سفید با دانه های گرده بزرگتر هستند ، توجه اکو-یاب ما را به خود جلب می کنند. آنها بر روی زبان خود مویی دارند که برخی گرده ها را هنگام لگن زدن به آن می چسباند. سپس از سر ، پاها و زبان خفاش به گل بعدی منتقل می شود. گلهای بزرگتر و سخت تر ، سر خفاش را بدون آسیب دیدگی جای می دهد. علاوه بر این ، خفاش ها می توانند هزاران حشره مضر را هر شب مصرف کنند. من بدم می آید بدون هوشیاری آنها به این فکر کنم که کجا خواهیم بود!

زنبورها به خصوص به رنگهای زرد و آبی و همچنین گیاهان با بوی شیرین جلب می شوند. لوله های گل این گیاهان فقط به اندازه کافی برای رسیدن زبان زنبور عسل هستند. جالب است بدانید که اسنپدراگون ها فقط توسط یک زنبور عسل در اندازه و وزن مناسب می توانند “قفل” شوند تا “کلید درست را فراهم کنند” تا “درب جادویی” “اتاق گنج” باز شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *